Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Muzyczna wizyta chóru Schola Cantorum Opoliensis w Brukseli (29 marca 2017)

Chór Schola Cantorum Opoliensis był gościem Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego w Brukseli w dniach od 22 do 25 marca 2017 r. Program wizyty chóru był niezwykle bogaty i intensywny. Głównym jego punktem był występ w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii w trakcie wydarzenia „Kulturalny Dom Polski Południowej”.

Kolejnymi, niezwykle pasjonującymi wydarzeniami był występ w Parlamencie Europejskim oraz spotkanie i lunch z Panią Poseł Danutą Jazłowiecką oraz wspólne warsztaty wokalne i koncert z chórem Domino Cantes z Brukseli w kościele Ojców Dominikanów.

W czasie między występami uczestnicy wyjazdu aktywnie przygotowywali się do swoich koncertów, poznawali główne zabytki Brukseli oraz instytucje Unii Europejskiej i sposób ich działania. Chór urzekł swoim śpiewem i obecnością mieszkańców Brukseli.

Większość chórzystów w ciągu tej wizyty zamieszkało u belgijskich rodzin zaprzyjaźnionego chóru Domino Cantes oraz parafian kościoła Ojców Dominikanów. Ich przewodnikami byli pracownicy naszego Biura: pan Paweł Bliźnicki oraz Pani Monika Turek z Domu Polski Południowej w Brukseli.

Schola Cantorum Opoliensis składa się z niemal 50 śpiewaków z całej Opolszczyzny i jest jej znakomitą wizytówka. Działa pod batutą Tadeusza Eckerta i Anny Sikory przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Prezentuje polskie i zagraniczne utwory muzyki sakralnej i świeckiej sławiąc tym samym Województwo Opolskie w kraju i na scenie międzynarodowej.

Województwo Opolskie w roku 2017 pełni przewodnictwo Domu Polski Południowej w Brukseli. W ramach tej współpracy - z województwami Małopolskim oraz Śląskim - było koordynatorem wydarzenia kulturalnego z udziałem poety Tomasza Różyckiego. 

 

 

 


 
  

 

 

 

Open DaysInvest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO