Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Europe Can Be More … thanks to Cohesion Policy. (7 października 2019)
7-10 października 2019 r. w Brukseli, wspólnie z 9 innymi krajami, które razem z Polską obchodzą 15. rocznicę wejścia do UE, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje wydarzenia pod nazwą Europe Can Be More … thanks to Cohesion Policy.
 
Wydarzenia odbędą się przy okazji Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.
 
W czasie wydarzeń pokażemy, że dzięki funduszom polityki spójności rozwijają się nie tylko regiony i państwa, do których kierowana jest bezpośrednio pomoc, ale liczne korzyści odnoszą również państwa płatnicy netto do budżetu UE. Chcemy w bardziej obrazowy i namacalny sposób, bez słupków z wykresami i arkuszy kalkulacyjnych, przedstawić nasz polski głos w toczącej się od dłuższego czasu dyskusji nad przyszłą polityką spójności. Udowodnimy to, pokazując konkretne przykłady z Polski, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Cypru, Malty, Słowenii i Słowacji.
 
Aby przekonać się jak bardzo i w jakich dziedzinach „Europe can be More…” dzięki unijnym funduszom, zapraszamy do Brukseli lub na nasze strony internetowe.
 
Z naszą akcją będziemy jednocześnie w wielu miejscach w stolicy Europy, w tym w centrum konferencyjnym Square, SPRP UE, parku miejskim Parc du Mont des Arts, stałych przedstawicielstwach 3 państw oraz wybranych biurach polskich regionów.
 
W Centrum konferencyjnym BCC Square poznacie wizjonerów i wynalazców, zobaczycie, jak działają nowoczesne pojazdy i urządzenia, przeniesiecie się do wirtualnej rzeczywistości.
 
- Zorganizujemy m.in. stanowisko Virtual Reality, prezentację i pokaz materiałów video i zdjęć z 10 państw, pokazy innowacyjnych prototypów i produktów, np. pojazd elektryczny Triggo, prototyp innowacyjnej protezy ręki sterowanej stopą, symulator wieku, system antylawinowy w kamizelce ratunkowej, wózek inwalidzki z druku 3D, opaska ratująca życie, inteligentny stetoskop do domowego użytku czy innowacyjny system doświetlania roślin szklarniowych.
 
- Dla tych którzy chcą nie tylko dotknąć i poznać nowoczesne produkty, ale też odczuć na własnej skórze ich efekty, poczuć jak kołysze wiatr, jak pada deszcz, jak świeci słońce i jak pachną lasy w Polsce przygotowaliśmy nie lada atrakcję. To Odlotowa Kapsuła, a w niej kino 5D i wirtualna, pełna doznań podróż, szlakiem rowerowym Green Velo.
 
- Wielbiciele twórczości najsłynniejszego polskiego kompozytora będą mogli wysłuchać liczne recitale muzyki Fryderyka Chopina, a amatorzy gier komputerowych zagrać w bijącą rekordy popularności grę Wiedźmin.
 
W Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy UE przedstawiany będzie materiał multimedialny oraz wystawa fotografii.
 
W Przedstawicielstwach Cypru, Czech i Malty przy UE i biurach polskich regionów przygotowaliśmy mini wystawy fotografii.
 
Obecność w Brukseli uzupełniać będzie strona internetowa www.EuropeCanBeMore.eu (zapraszamy od 7 X br.) oraz działania w mediach społecznościowych MIiR i partnerów zagranicznych.
 
Partnerami głównymi Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w organizowanej akcji promocyjnej są: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Centralny Dom Technologii.
 

 

 
Invest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO