Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Zapraszamy do udziału Polish Run 2019 (1 lipca 2019)
 
21 września 2019 r. Województwo Opolskie, jako współorganizator wydarzenia, serdecznie zaprasza do udział w biegu POLISH RUN!
 
Głównym organizatorem wydarzenia są Dom Polski Wschodniej oraz Ambasada RP w Królestwie Belgii.
Celami organizowanej trzeciej edycji polskiej imprezy biegowej za granicą jest promocja Polski, polskich regionów – w tym Opolszczyzny i innych wspaniałych części naszego kraju, aktywizacja ludzi kochających sport i propagowanie zdrowego trybu życia.
 
Zapraszamy do udziału całe środowisko Polonii i Waszych międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii i wszystkich innych państw, w których mieszkacie, żyjecie i uprawiacie sport. Zapraszamy dzieci, początkujących, ambitnych i profesjonalnych biegaczy. Biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i ultrasów. Stałych bywalców biegów jak i debiutantów.
 
W związku z tym, że partnerem projektu jest Województwo Opolskie, Polska Organizacja Turystyczna i wielu innych, zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody – również pakiety turystyczne, w tym mi.in.: „Poznaj Opolszczyznę” – pobyt w zamku w Mosznej dla dwóch osób.
 

Ze względu na to, że zawody odbywają się w Belgii chcemy przy okazji uczcić przypadające w roku bieżącym następujące rocznice:
- 100 rocznica nawiązania polsko-belgijskich stosunków dyplomatycznych,
- 75 rocznica wyzwolenia Flandrii przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka
- 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.
 
 
Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia nie tylko w trakcie obchodów Tygodnia ale przez cały rok.
 
Sportowy program imprezy obejmie biegi na dystansach 400 metrów dla najmłodszych, sztafety międzyszkolnej 4x100 metrów, bieg główny na dystansie 10 km oraz szereg wydarzeń towarzyszących sprzyjających piknikowemu charakterowi wydarzenia.
 
Bieg na 10 km
 
- Chcesz poprawić swoją życiówkę na 10 km?
- Marzysz o starcie w dużym, biegowym wydarzeniu?
- A może rozpoczynasz przygodę z zawodami biegowymi?
 
Dystans 10 kilometrów na „Polish Run” jest właśnie dla Ciebie! 
 
 
Razem z Tobą na starcie staną setki zawodników, a na stadionie i trasie dopingować będą Was setki kibiców. Podejmij wyzwanie!
 
Nagrody
 
Nasz bieg jest niezwykły także z uwagi na specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. W naszym biegu liczy się przede wszystkim wspaniała atmosfera i dobra zabawa. Chcemy przybliżyć Wam piękno i niezwykłą historią naszego kraju. Oferujemy zatem o wiele więcej.
 
Zwycięzcy zostaną np. zaproszeni do spędzenia niezapomnianych chwil w Polsce. Województwo opolskie, jako współorganizator wydarzenia, zapewnia nagrodę dla zwycięzcy - nocleg dla dwóch osób w zamku Moszna, jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce, oraz voucher na rejestrację w dowolnym biegu odbywającym się w Opolszczyźnie w 2020 roku.
 
 

W naszym wspólnym biegu Wszyscy jesteście najważniejsi, dlatego przewidujemy nagrody w kilku specjalnych kategoriach, nie tylko dla zwycięzców.

Biegnij z nami w Polish Run!

 
POLISH RUN: 21 września 2019 r., godz. 14:00 - 19:00, Stade Fallon, Bruksela
 
Więcej informacji: http://www.polishrun.eu/pl
 

Open Dayspolish run Invest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO