Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Głubczycki chór Angelus Cantat z muzyczną wizytą w Brukseli (25 czerwca 2019)

Chór Angelus Cantat z Głubczyc, na zaproszenie Biura Informacyjnego Województwa Opolskiego, odwiedził Brukselę w dniu 24 czerwca 2019 r.

Głównym celem wizyty był występ w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii w trakcie ceremonii odznaczenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, nadanym przez prezydenta Andrzeja Dudę panu Jean’owi Marbehant – Prezydentowi Lhoist Group ds. Spraw Publicznych. 

Odznaczenie zostało wręczone przez Artura Orzechowskiego, Ambasadora RP w Królestwie Belgii a w trakcie uroczystości odczytany został również list gratulacyjny w imieniu Andrzeja Buły - Marszałka Województwa Opolskiego.

Lhoist Group jest światowym liderem w wydobyciu wapna oraz produkcji innowacyjnych wyrobów wapienniczych. Jest obecna w całej Europie i na świecie. W Polsce firma posiada 5 zakładów a siedziba główna mieści się w Tarnowie Opolskim. 

W programie wizyty chóru, śpiewającego pod batutą Tadeusza Eckerta, znalazł się również czas na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego, zabytkowego centrum Brukseli oraz na krótki występ w katedrze św. Michała i Guduli.

Głubczycka młodzież jest wyśmienitą wizytówką Opolszczyzny. Życzymy dalszych muzycznych sukcesów wszystkim członkom chóru Angelus Cantat! 

 

Open Dayspolish run Invest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO