Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Opolska młodzież w Brukseli czyli EuroQuiz 2018! (11 czerwca 2018)

W dniach od 6 do 8 czerwca 2018 Biuro Informacyjne Województwa Opolskiego w Brukseli miało zaszczyt gościć zwycięzców konkursu EuroQuiz 2018. Zwycięzcami tegorocznej edycji, której tematem była historia współczesna, były uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku.

EuroQuiz to corocznie organizowany konkursu wiedzy o Unii Europejskiej i regionach partnerskich Opolszczyzny. Zatem, oprócz młodzieży z województwa opolskiego, uczestnikami wizyty były również zwycięskie drużyny z regionów: Burgundii-Franche-Comté, Nadrenii-Palatynatu i Kraju Środkowoczeskiego. W programie znalazły się wydarzenia pozwalające na integrację z rówieśnikami z Francji, Niemiec i Czech oraz poszerzenie wiedzy o historii, geografii, atrakcjach turystycznych, ważnych postaciach, sztuce i gospodarce poszczególnych regionów. Mimo młodego wieku – uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą o Europie i obecnej sytuacji politycznej ale również ambicją i profesjonalizmem w przedstawianych prezentacjach.

 

Świetną okazją wzajemnego poznania się były wspólne spotkania, posiłki oraz zwiedzanie Brukseli. Ważnym dla młodzieży punktem programu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Naszym gospodarzem była Pani Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego reprezentująca Województwo Opolskie.

Cennym doświadczeniem była również możliwość poznania Brukseli wraz z jej bogatą historią i architekturą. Zwycięzcy konkursu odwiedzili Muzeum Historii Europy, Katedrę św Michała i św. Guduli a także stare miasto ze wszystkimi jego atrakcjami, takimi jak Grand Place, Manneken Pis i wiele innych. 

 

Organizatorem konkursu „EuroQuizz”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, jest Rada Regionalna Burgundii-Franche-Comté. Koordynatorem konkursu w województwie opolskim jest Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Gratulujemy zwycięzcom a pozostałych zachęcamy do udziału w konkursie w kolejnych latach!

Open DaysInvest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO