Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Województwo Opolskie współorganizatorem wizyty chóru Srebrne Głosy (15 maja 2018)

W dniach między 4 a 7 maja Biuro Informacyjne Województwa Opolskie w Brukseli było współorganizatorem wizyty w Brukseli chóru „Srebrne Głosy” z Winnicy na Ukrainie. Pomysłodawcą i inicjatorem była Ewa Synowiec wraz z chórem „Domino Cantes” działającym w Brukseli, natomiast przyjazd zespołu możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Michała Boniego, posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Głównym celem wizyty chóru była promocja wielowiekowej kultury polsko-ukraińskiej. W programie znalazły się koncerty: „Singing Brussels” w pałacu BOZAR 6 maja oraz wieczorny koncert w Ambasadzie RP pod patronatem Artura Orzechowskiego, Ambasadora RP w Królestwie Belgii oraz Mykoly Tochytsyiego, Ambasadora Ukrainy w Królestwie Belgi i Wielkiego Księstwa Luksemburga w dniu 7 maja. Program wizyty obejmował także spotkania z przedstawicielami polskiej i ukraińskiej dyplomacji oraz wizytę w Parlamencie Europejskim.

W czasie między występami uczestniczki wyjazdu aktywnie przygotowywały się do swoich koncertów, poznawały główne zabytki Brukseli oraz instytucje Unii Europejskiej i sposób ich działania. Chór urzekł swoim śpiewem i obecnością mieszkańców Brukseli. Chórzystki w ciągu tej wizyty zamieszkały u belgijskich rodzin zaprzyjaźnionego chóru Domino Cantes. Ich przewodnikiem był stażysta naszego Biura - Anton Poliszczuk.

 

Open DaysInvest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO