Information Office of Opolskie Region in Brussels, Rue de la Science 41 (1st floor), 1000 Brussels
Aktualności
Rektorzy uczelni z południowej Polski z wizytą studyjną w Brukseli (22 marca 2018)

 

 

 

W dniach 18 - 20 marca 2018 r. z wizytą studyjną do Brukseli udali się rektorzy trzynastu uczelni z południowej Polski - w tym również z Opolszczyzny. Wydarzenie było okazją do spotkań i rozmów z przedstawicielami instytucji unijnych na temat europejskich programów związanych ze szkolnictwem wyższym, a także badaniami naukowymi.

W spotkaniach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz rektorskich i kanclerskich takich uczelni, jak: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Akademia Górniczo Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Opolska, Politechnika Częstochowska, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Pedagogiczny, Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach.

Polscy rektorzy spotkali się z członkami Parlamentu Europejskiego, m.in. z prof. Barbarą Kudrycką – wiceprzewodniczącą Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, prof. Jerzym Buzkiem – przewodniczącym Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, a także dr Krystyną Łybacką – członkinią Komisji Kultury i Edukacji.

 

Uczestnicy delegacji mieli okazję przedstawienia swoich stanowisk Tiborowi Navracsicsemowi – komisarzowi ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu - na temat szkolnictwa wyższego po roku 2020. Spotkali się również z przedstawicielami European University Association i Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej w Brukseli.

Wizyta odbyła się na zaproszenie Domu Polski Południowej w Brukseli, którego działania w tym roku koordynuje Stowarzyszenie Biznes – Nauka – Samorząd „Pro Silesia”.

 

 

Open DaysInvest in OpolskieDPP#CohesionAlliancecentraleuropeInterreg Europakomitet
Wykonanie PRESTO